[28-29 lipca] Rekreacyjne regaty Rzeczny Match Racing / IV Szanty nad Wartą

Rekreacyjne regaty „Rzeczny Match Racing” im. kpt. Tomka Adamczyka

Żaglówki w centrum Poznania to nadal niecodzienny widok, ale wraz z lokalnymi wodniakami, co roku staramy się przyzwyczajać do nich mieszkańców. Dlatego od trzech lat organizujemy regaty żeglarskie, w których mierzą się i specjaliści, i amatorzy. Wszystko po to, aby aktywnie wspólnie spędzić czas, dobrze się bawić i pokazać potencjał rzeki Warty.

Najbliższe regaty są dla nas szczególne, ponieważ po raz pierwszy organizujemy je bez naszego przyjaciela, żeglarskiego instruktora i działacza na rzecz ożywienia Warty kpt. Tomka Adamczyka. Chcąc docenić jego wieloletnie zaangażowanie w inicjatywy rzeczne, nazwaliśmy regaty, które do tej pory organizował, jego imieniem.

Oficjalna część zawodów rozpocznie się 28 lipca o godz. 10:00 uroczystym podniesieniem bandery. Uczestnicy z 12 drużyn będą musieli jak najszybciej pokonać określoną trasę. Sprawność pokonywania tej trasy będzie oceniać komisja sędziowska

Program regat

09:30-09:50 – Potwierdzanie zgłoszeń

10:00 – Uroczyste otwarcie regat i losowanie jachtów

10:30 – Start do pierwszego wyścigu

Ok. 16:30 – Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

17:00 – Koncert szantowy: Kamil Badzioch

18:00 – Zakończenie regat

W czasie zmagań na wodzie, zapewnimy atrakcje dla małych i dużych, którzy pozostaną na lądzie. Dzieci będą mogły poskakać w dmuchanym zamku i zmienić się w pirata – a to za sprawą specjalistek od malowania buziek. Tych, którzy lubią tworzyć zaprosimy na plener malarski, organizowany przez Fundacja „APJA”.
Wraz z Sea-Adventure.eu szykujemy też nie lada gratkę – przejażdżki motorówką ze sternikiem i podziwianie Poznania od strony rzeki. Zapraszamy!

IV Szanty nad Wartą
W niedzielę 29 lipca, już po raz czwarty brzeg rzeki wypełni się muzyką, a mieszkańcy będą mogli poczuć się jak na żaglowcu, tańczącym z morskimi falami. W Przystani Rzecznej Stary Port rozbrzmiewać będą „Szanty nad Wartą”.

Kolejną edycję cyklu koncertów rozpoczniemy o godz. 14:00. Na scenie wystąpią:

– Trzecia Miłość

– Kamil Badzioch

– Majtki Bosmana

– Kuba Paluszkiewicz

– Grupa Trzymająca Ster

Poza doznaniami muzycznymi, planujemy też atrakcje dla całych rodzin: malowanie buziek, dmuchany zamek i plener malarski. Będzie też możliwość odbycia rejsów łodzią motorową po Warcie.

Wspólne muzykowanie potrwa do godz. 20:00.

Wstęp bezpłatny.

Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu Miasta Poznań. Serdecznie zapraszamy!

About the Author