[16 lipca] Akcja sprzątania terenów nad Rzeką Wartą

Już w najbliższą sobotę możemy wspólnie zadbać o tereny nadrzeczne – rzeka Warta jest tego Warta 🙂

Już 16 lipca w Poznaniu odbędzie się Barefoot Projekt Czysta Plaża! Jest to międzynarodowy projekt, który w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia! Przyłóż stopę do projektu i pokaż innym jak łatwo dbać o środowisko, tak by spacerować po plaży bosą stopą!

Wszystkich chętnych, którzy chcą nie tylko spędzić dobrze czas, ale także zrobić coś ważnego zapraszamy 16 lipca nad rzekę Wartę na wysokości KontenerArt  w Poznaniu, o godz. 12.00. Każdy może dołączyć, wystarczy wejść na stronę www.czystapolska.org.pl i zarejestrować się lub przyjść do namiotu Stowarzyszenia Czysta Polska.

Przyłączcie się do nas i pomóżcie sprawić by Poznań stał się jeszcze piękniejszy!

Na wolontariuszy, którzy dołączą do Barefoot Projekt Czysta Plaża będą czekały nie tylko przybory potrzebne do sprzątania jak worki i rękawiczki, ale również gry, zabawy i konkursy ekologiczne.

Dzięki Barefoot Projekt Czysta Plaża możemy pokazać jakie korzyści niesie za sobą sprzątniecie okolicy w której żyjemy i jak niewiele wysiłku w rzeczywistości to od nas wymaga. Jest to również idealna okazja aby zorganizować spotkanie z przyjaciółmi, tak by wspólnie poradzić sobie z problemem zaśmieconych plaż, terenów zielonych nad wodami! Sprzątanie jest idealnym wstępem do późniejszej imprezy na terenach nadrzecznych po których można przejść się bosą stopą razem z naszymi znajomymi!

Dodatkową atrakcją będą warsztaty organizowane przez Fundację Ratuj Ryby.

Eko załoga z Fundacji Ratuj Ryby zaprasza wszystkie dzieci na:
– animacje,
– warsztaty plastyczne,
– wykład
– zgadywanki
… dzięki którym uczestnicy „zanurzą” się w podwodnym świecie jezior, rzek, stawów i mórz.
Poprzez zabawę, wykład, wykorzystanie ekologicznego koła wiedzy i prezentację podwodnych przedstawicieli z płetwami, będzie można dowiedzieć się o:
– rybich ciekawostkach,
– biologii i ich życiu,
– rodzajach naszych wód,
– najważniejszych czynnikach wpływających na życie jezior, rzek
– budowie ryb,
– zasadach i przykładach zrównoważonego korzystania z zasobów naturalnych,
– ekologii w praktyce,…
– roli człowieka na życie przyrody.

Miejsce: przy wypożyczalni łódek na Chwaliszewie.

Zapraszamy!

Bez tytułu