[23 czerwca] Kino Wodna: „Wyprawa Śmiały”

facebook

Bezpłatne marynistyczno – wodniacko – żeglarskie Kino Wodna, działające w ramach konkursu Centrum Warte Poznania i finansowane przez Miasto Poznań!

Celem projektu jest organizacja bezpłatnych projekcji filmów marynistyczno – wodniacko – żeglarskich w Poznaniu, oraz stworzenie podstaw do rozwoju dyskusyjnego klubu filmowego poświęconego tematyce wodniackiej. Projekt zawdzięcza swą nazwę ulicy, przy której mieści się siedziba Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Główną atrakcję stanowić będą projekcje filmów w plenerze w bliskim sąsiedztwie rzeki Warty. Naszym celem jest także kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań pro wodniackich, poprzez dobór odpowiedniego repertuaru. Osobowości prezentowane w filmach (Sir Ernesta Shackletona, Karola Olgierta Borchardta i Mammerta Stankiewcza, kapitana i rekrutów największego żaglowca świata Kruzenszterna) są znane nie tylko w świecie wodniackim. Bogate życiorysy bohaterów, ze względu na walor edukacyjny są wzorem do naśladowania. Nawet prezentowana postawa Donalda Crowhursta – żeglarza samotnika, którego nieetyczne zachowanie miało dać mu upragnioną wygraną w regatach, pozwala na wyciągnięcie właściwych wniosków…

Pokaz filmu Wyprawa Śmiały odbędzie się 23.06.2016 r. w siedzibie WOZŻ przy ul. Wodnej 8/9. Pokazy zaplanowano na godz. 20.00 i 21.30.

Więcej informacji na:

facebook

[informacja organizatora]