[26 czerwca] Drugi koncert operowy na Warcie!

facebook

Po raz drugi z inicjatywy Miasta Poznania odbędzie się Koncert Operowy na Warcie. Tym razem Solistom z Bellezza Opera Trio będzie towarzyszyć orkiestra pod batutą prof. Marcina Sompolińskiego.

Czerwcowy koncert będzie okazją do wysłuchania najpiękniejszych arii operowych i operetkowych, a także słynnych piosenek musicalowych. Niezapomniane wrażenia zapewnią śpiewacy z Bellezza Opera Trio – Agnieszka Adamczak-Hutek, Mikołaj Adamczak i Marcin Hutek. Utalentowani soliści, laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, połączywszy siły, stworzyli zespół o potrójnej mocy artystycznej! Każdy z koncertów Bellezzy to wydarzenie muzyczne o wyjątkowej randze – serwowane z dużą dozą humoru.
Muzycy występują ze sobą od lat, a łączą ich nie tylko pokrewieństwa artystyczne, ale także więzy rodzinne. Bellezza zdążyli już zachwycić melomanów doskonałymi i porywającymi, a często i zaskakującymi interpretacjami znanych przebojów m.in. podczas Warszawskich Koncertów Noworocznych.

Śpiewakom będzie towarzyszyć Orkiestra Collegium F. pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego – młody, ambitny zespół, wspierający ogólnopolski projekt Speaking Concerts. Collegium F. ma na koncie współpracę z cenionymi artystami, m.in. Mietkiem Szcześniakiem i Edytą Górniak. Pełne pasji interpretacje orkiestry zapewniły jej uznanie zarówno ze strony publiczności, jak i występujących z nią gwiazd estrady.

Termin: 26.06.2016 r. (niedziela) o 17.00

Lokalizacja: Nadbrzeże Warty między Mostem Św. Rocha a Mostem Chrobrego.
Wstęp: Bezpłatny.

koncert

Lokalizację koncertu oznaczono słowikiem

Pierwszy Koncert Operowy na Warcie w Poznaniu odbył się w sierpniu 2015 r. Za scenę posłużył pokład statku Bajka [fot. KontenerArt]

Publiczność zgromadzona na brzegu Warty na wysokości Chwaliszewa [fot. KontenerArt]

Koncert odbył się także przy Plaży Miejskiej na Szelągu [fot. KontenerArt]